Kurs MBLC (Mindfulness Based Living Course) Kurs Życia Opartego na zasadach uważności

Dzięki praktyce medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, empatia. Umysł możemy ćwiczyć podobnie jak mięśnie ciała. Uważność to umiejętność prowadząca do spełnienia. Można się jej nauczyć podczas kursu MBLC.

Czego możesz się spodziewać po kursie?

Kurs MBLC daje możliwość rozwijania uważności i życzliwości.

Podczas zajęć:

  • będziesz mieć okazję do obserwacji tego, jak zazwyczaj zachowuje się Twój umysł i nauczysz się, w jaki sposób możesz go uspakajać,
  • doświadczysz tego, co tak naprawdę myślisz, czujesz i jak odbierasz wrażenia płynące z Twojego ciała,
  • zauważysz związek między swoimi myślami a emocjami, uczuciami i napięciami w ciele,
  • zdasz sobie sprawę, że poczucie szczęścia, radości i przyjemności, które niesie życie, jest niezależne od okoliczności zewnętrznych,
  • odnajdziesz w sobie większe zaufanie, akceptację i życzliwość dla siebie i swojego ciała,
  • obudzisz siłę do stawiania czoła trudnościom, które są nieodłącznym elementem życia każdego z nas,
  • uświadomisz sobie, że jest spokój i harmonia, których szukasz dookoła, od zawsze są w Tobie, a Ty możesz do nich dotrzeć za pomocą praktyk uważności,
  • nauczysz się prostych sposobów doświadczania życia w chwili obecnej.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Medytacje praktykowane podczas kursu mają charakter świecki. Bazują na wiedzy psychologicznej i mają dostępną dla każdego formę. Do udziału w kursie nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Kurs nie jest terapią i jej nie zastępuje. Jeśli jesteś w trakcie terapii psychologicznej bądź psychiatrycznej, skonsultuj swój udział w kursie ze specjalistą, który Cię prowadzi. Jeśli doświadczasz właśnie traumatycznych wydarzenia, może to nie być odpowiedni moment na rozpoczęcie kursu. W takiej sytuacji zachęcam do indywidualnej konsultacji (link do konsultacji)

Informacje organizacyjne

Kurs MBLC trwa 8 tygodni. Spotkania odbywają się raz w tygodniu (2-godzinne) lub raz na dwa tygodnie (4-godzinne). Między 6 a 7 spotkaniem w cyklu tygodniowym lub po 3 spotkaniu w cyklu dwutygodniowym przewidziany jest Dzień Uważności (trwające 5 godzin spotkanie z praktyką w ciszy). Uczestnicy kursu otrzymują podręcznik, nagrania praktyk do samodzielnej medytacji w domu oraz materiały wspierające trening uważności. W kursie uczestniczy maksymalnie 10 osób.

Forma prowadzenia szkolenia spełnia wymogi stawiane przez Mindfulness Association i po zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat.

Obecnie kursy najczęściej odbywają się online na żywo poprzez platformę ZOOM. Stacjonarne Kursy MBLC organizowane są w Warszawie i okolicach (miedzy innymi Piaseczno, Konstancin- Jeziorna, Góra Kalwaria, Tarczyn, Grójec). Dla komfortu uczestników spotkania zarówno online, jak i stacjonarne mają charakter kameralny, dlatego obowiązuje limit miejsc.

Tematyka spotkań:

Tydzień 1: Zacznijmy tam, gdzie jesteśmy

Tydzień 2: Ciało jako miejsce bycia obecnym

Tydzień 3: Wprowadzenie oparcia uważności

Tydzień 4: Praca z rozproszeniem

Tydzień 5: Badanie nurtu umysłu

Tydzień 6: Nastawienie (postawa)

Całodniowa sesja uważności: praktyka w milczeniu

Tydzień 7: Akceptacja siebie

Tydzień 8: Życie oparte na uważności.


Zapraszam do kontaktu i rejestracji poprzez wypełnienie FORMULARZA (link)

Informacje na temat terminów organizowanych kursów: ZAPISY

Artykuły na temat uważności i o tym, jak jej praktykowanie wpływa na codzienność, przeczytasz na BLOGU w zakładkach SZTUKA OBECNOŚCI i INSPIRACJE.

Szukasz książek do samodzielnego zgłębiania Mindfulness? Zajrzyj do BIBLIOTEKI UWAŻNOŚCI

Magdalena Woźniak

Jestem nauczycielem Mindfulness w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Uważność praktykuję od wielu lat. Każdy dzień zaczynam od medytacji i doświadczam płynących z tego korzyści. Obserwując pozytywny wpływ na podniesienie komfortu i jakości mojego życia, zdecydowałam dzielić się z innymi tą cenną i skuteczną metodą jako nauczyciel Mindfulness.


Marzę o upowszechnianiu metody Mindfulness w Polsce i chcę to realizować poprzez dzielenie się własnymi doświadczeniami, wspieranie i inspirowanie innych do odkrywania dobrodziejstw płynących z uważnego życia