Biblioteka uważności

Zapraszam do zgłębiania tematu uważności i powiązanych z nią
przestrzeni naszego życia. Polecam książki, w których znalazłam interesujące informacje, wskazówki i ćwiczenia, przybliżające do bardziej świadomego życia.
   

Książki

Fenomen poranka

Dobry poranek może stać się źródłem mocy, a zły rozwalić resztę dnia. Wypracuj nawyk wczesnego wstawania, zadbaj o rutynę, która doda ci już na starcie energii. Zacznij uważnie swój dzień.

Więcej »
Książki

Daj przestrzeń i bądź blisko

Nastolatki są nieprzewidywalne. Domagają się autonomii, której nie umieją osiągnąć. Odpychają dorosłych, jednocześnie bardzo ich potrzebując. Oscylują między kompletnym brakiem motywacji a nadmiernym stresem. Bywają prowokujące albo cierpią z powodu lęku. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Więcej »
Książki

Uważność i spokój żabki

Współczesne dzieci są często wewnętrznie zestresowane, rozdygotane, mają trudności ze skupieniem uwagi. Jak pomóc im opanować sztukę koncentracji? Metoda nadaje się dla dzieci znakomicie i przynosi niemal natychmiastowe rezultaty.

Więcej »
Książki

Uważne współczucie

Współczucie nie jest słabością, pobłażaniem sobie, litością czy poddańczą życzliwością. Wymaga odwagi, mądrości, życzliwości i zaangażowania. Praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji, dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych.

Więcej »
Książki

Praktykowanie potęgi teraźniejszości

Naprawdę wszystko, co potrzebujesz zrobić, to w pełni zaakceptować tę chwilę, być sobą Tu i Teraz. Praktykowanie chwili obecnej ma moc budzenia wewnętrznego spokoju, równowagi oraz harmonii i utrzymanie ich w codziennym życiu.

Więcej »