KURS
MINDFULNESS

TRENING
UWAŻNOŚCI

Czym jest mindfulness?

Mindfulness = Uważność

To umiejętność zauważania tego co się dzieje, kiedy to się dzieje, bez oceniania. To sztuka świadomego życia poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności jest podróżą, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie takimi, jakimi jesteśmy.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z TRENINGU?

Wzrost
wydajności
koncentracji

Umiejętność
radzenia sobie
z emocjami

Zdolność
relaksowania
ciała i umysłu

Wzrost
pewności
siebie

SZTUKA UWAŻNOŚCI

Dwa wilki

To działo się w dawnych czasach gdy czerwonoskórzy wojownicy nie znali jeszcze białego człowieka. Pewnego dnia do starego szamana i czarownika przyszedł chłopiec.

Jednak zanim odważył się podejść bliżej długo obserwował czarownika, podchodził kilka kroków, cofał się, znowu podchodził

Szaman był w oczach chłopca postacią tajemniczą i groźną bo przecież rozmawiał z duchami przodków , z demonami, a i on sam był jakby nie z tego świata.

Kurs Mindfulness dla dzieci – Metoda Eline SnelⒸ

Kurs UWAGA TO DZIAŁA! jest treningiem uważności dla dzieci – powszechnie znany jako Trening Uważności Żabki. 

Kierowany jest do dzieci w wieku 4-12 lat (grupy wiekowe 4-7/8 oraz 9-12 lat). Powstał na bazie treningu uważności dla dorosłych Jona Kabata-Zinna o nazwie MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Metoda  jest stosowana na całym świecie od 1979 roku i poparta ponad 30-letnimi badaniami naukowymi. Została uznana jako pomocna nie tylko w łagodzeniu objawów stresu. Metoda opracowana przez Eline Snel jest używana i testowana pod kątem efektywności w wielu szkołach podstawowych w Holandii i Belgii, jest coraz bardziej

KURSY I MEDYTACJE

Mindfulness Based Living Course (MBLC – Kurs życia oparty na zasadach Uważności)

To cykl cotygodniowych spotkań szkoleniowych w ramach szkolenia uważności, w oparciu o program program Certyfkowanego Kursu Mindfulness wg Mindfulness Association. Kurs ten obejmuje osiem tygodni i składa się na niego osiem spotkań, które zwykle trwają około dwóch godzin. Kurs poprzedza spotkanie wprowadzające przed rozpoczęciem kursu i zamyka spotkanie podsumowujące po ośmiu tygodniach. Dzień praktyki Mindfulness jest zazwyczaj uwzględniony pomiędzy 6 i 7 tygodniem programu.

Kurs skierowany jest dla osób początkujących.

Masz pytania?

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania związane z praktyką uważności. Skontaktuj się ze mną pisząc e-mail kontakt@oceanuwaznosci.pl lub odzywając się w mediach społecznościowych.

Kontakt

kontakt@oceanuwaznosci.pl

Newsletter

Zostaw do siebie adres e-mail a wyśle Ci od czasu do czasu ciekawostki, badania którymi się inspiruje, artykuły warte przeczytania itp. Zero spamu.