Rumi o dwóch rodzajach inteligencji: tej, którą dziecko zdobywa poznając fakty i słowa i drugiej skrytej od zawsze gdzieś głęboko w nas.

” Są dwa rodzaje inteligencji: ta, której uczy się dziecko, poznając fakty i słowa. W szkole. Z książek. Od nauczyciela. Zbiory tradycyjnej wiedzy i wiedzy zupełnie nowej.

Ta inteligencja stawia cię na czele lub w odległych rzędach. Pamiętanie faktów wynosi cię na szczyt. Ta inteligencja pozwala ci brodzić wśród pól wiedzy, a kolejne punkty pojawiają się na wielkiej tablicy w twojej głowie.

Jest jednak jeszcze druga tablica. Już wypełniona. Skryta głęboko. Szumiący strumyk umykający ze swego źródła. Świeżość wpadająca do twoich płuc. Ta inteligencja nie znika i nigdy się nie zatrzymuje. Jest płynna, ale nigdy, ale nigdy nie odpłynie za sprawą twoich intelektualnych rur i uszczelek.

Ta druga inteligencja to studnia bez dna.

Rumi

Magdalena Woźniak

Jestem nauczycielem Mindfulness w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Uważność praktykuję od wielu lat. Każdy dzień zaczynam od medytacji i doświadczam płynących z tego korzyści. Obserwując pozytywny wpływ na podniesienie komfortu i jakości mojego życia, zdecydowałam dzielić się z innymi tą cenną i skuteczną metodą jako nauczyciel Mindfulness.


Marzę o upowszechnianiu metody Mindfulness w Polsce i chcę to realizować poprzez dzielenie się własnymi doświadczeniami, wspieranie i inspirowanie innych do odkrywania dobrodziejstw płynących z uważnego życia